Nieco historii

Ewolucja. Zaczynałem od prostych prac, hobbystycznych i 'dla siebie'. Pierwsze próby rysowania na komputerze - PC z bursztynowym, monohromatycznym monitorem. Potem Commodore, Amiga. To było coś. Dzisiejsze telefony posiadają więcej pamięci i mocy niż niegdysiejsze stacje robocze. Ale może przez to wiem, że to wszystko są jedynie narzędzia. Owszem, posługuje się nimi swobodnie - to pozwala na skupienie się na kreacji i pomyśle oraz profesjonalnym poprowadzeniu projektu. Owa swoboda to lata nauki, popełniania błędów, uczenia się sztuki komunikacji zarówno z Klientami jak i producentami (drukarnie, podwykonawcy). To również stałe dokształcanie się i śledzenie trendów. Świat nie stoi w miejscu. Dlatego coraz częściej pracuję w obszarach 3D i video. Jestem taternikiem. Wspinam się latem i zimą. Uwielbiam Norwegię i jej lodospady choć to Tatry są zawsze miejscem powrotu. Pracowałem jako robotnik wysokościowy (techniki linowe). Mogę filmować z liny.

2002
Przeprowadzka z Warszawy do Kielc i założenie działalności gospodarczej (wymóg Klienta). Studio Graficzne firmy Kolporter. Dużo projektów, dużo nauki, szlifowanie umiejętności składu. Jeszcze Page Maker choć pojawia się Adobe i Indesign.
2004
Powrót do Warszawy i podjęcie pracy na etacie w agencji Active Design. Tutaj przede wszystkim projekty stron WWW choć i poligrafia się zdarza.
2006
Zmiana i przeprowadzka do innej dzielnicy. Zmieniam również pracę i rozpoczynam współpracę z agencją Pigment Production. Obróbka zdjęć, retusz sesji modowych, przygotowania materiałów graficznych do kampanii. Intensywnie - zwłaszcza w sezonie.
W międzyczasie współpracuję z tytułem Podróże.
2008
Przechodzę wyłącznie na własną działalność. Początki nie są łatwe, ale zaczyna to działać. Do tego dochodzi poczucie niesamowitej satysfakcji, choć pamiętam też o tym, ile nauczyłem się od spotkanych po drodze ludzi. Rozpoczynam także współpracę z tytułem Motovoyager.
2014
Stali Klienci, stałe zlecenia. Do tego wpadające ciekawe projekty oraz... stanowisko dyrektora artystycznego w Motovoyagerze. Projektuję tytuł od podstaw. Odpowiadam za makiety, skład i wysyłkę plików do druku. Fajnie, intensywnie.
2019
Kolejne ciekawe pomysły. Więcej 3D, więcej animacji choć druk wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Na horyzoncie nowe wyzwania, plany i projekty...
2020...
Kursy filmowania DSLR, przybywa sprzętu. Jest gimbal, dochodzi DJI - Osmo Pocket oraz najnowszy dron ze stajni DJI - MAvic Air 2. Do tego dużo literatury i szybki komputer do montażu. Za nami pierwsze realizacje, a pomysłów i inspiracji przybywa! Jednocześnie rozwijamy bloga aktywniwpodrozy.pl. Mocniej wchodzimy w filmowanie - do zestawu dołącza Canon C100 mk 2.
tyle jeszcze przed nami…!

Czym się właściwie zajmuję?

Filmowanie i montaż

Filmowanie eventów, uroczystości, filmy niezależne i nieduże produkcje (shorty, reportaże, teledyski). Również video i animacje do mediów społecznościowych.

DTP, Poligrafia

Opracowania druków reklamowych, akcydensów, katalogów czy wielkiego formatu (billboardy do kampanii reklamowych, oklejanie pojazdów itp.). Współpraca z drukarniami.

Animacja 2D, 3D

Prezentacje multimedialne i filmy prezentacyjne wykorzystujące zarówno klasyczny obrazek jak i renderingi i wizualizacje 3D. Animowane filmy 2D i 3D.

Identyfikacja wizualna

Budowa wizerunku marki, produktu czy opracowanie materiałów korespondujących z KV. Oferta dla firm, blogerów i tych wszystkich, którzy tworzą markę.

Wizualizacje i druk 3D

Modelowanie obiektów i renderingi - fotorealistyczne, techniczne, grafiki 'exploded views', wizualizacje prototypów i animacje. Druk 3D - prototypowanie.

Uczciwe wyceny

Dbając o Twój czas jak i swój własny - wyceny buduję na podstawie wcześniejszych założeń. Chętnie nawiązuję stałe współprace - pozwala to obniżyć Twoje koszty.

Wiele jeszcze przed nami

Planów jest dużo. Wciąż pojawiają się nowe wątki. Obecnie jestem również licencjonowanym operatorem drona (Świadectwo Kwalifilacji - VLOS do 5 kg) - co pozwala na wykonywanie lotów komercyjnych. Posiadam również stosowane ubezpieczenie OC dla tego typu lotów. Co dalej? Chciałbym rozwijać się w kierunku filmu/video. Shorty, małe formy dokumentalne, reportaże... Mam kilka tematów, ale z uwagi na Covid muszą niestety poczekać - wymagają bowiem podróży za granicę.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. This website uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use. View more
Akceptuję / Accept