Nieco historii

Ewolucja. Zaczynałem od prostych prac, hobbystycznych i 'dla siebie'. Pierwsze próby rysowania na komputerze - PC z bursztynowym, monohromatycznym monitorem. Potem Commodore, Amiga. To było coś. Dzisiejsze telefony posiadają więcej pamięci i mocy niż niegdysiejsze stacje robocze. Ale może przez to wiem, że to wszystko są jedynie narzędzia. Owszem, posługuje się nimi swobodnie - to pozwala na skupienie się na kreacji i pomyśle oraz profesjonalnym poprowadzeniu projektu. Owa swoboda to lata nauki, popełniania błędów, uczenia się sztuki komunikacji zarówno z Klientami jak i producentami (drukarnie, podwykonawcy). To również stałe dokształcanie się i śledzenie trendów. Świat nie stoi w miejscu. Dlatego coraz częściej pracuję w obszarach 3D i video. Jestem taternikiem. Wspinam się latem i zimą. Uwielbiam Norwegię i jej lodospady choć to Tatry są zawsze miejscem powrotu. Pracowałem jako robotnik wysokościowy (techniki linowe). Mogę filmować z liny.

2002
Przeprowadzka z Warszawy do Kielc i założenie działalności gospodarczej (wymóg Klienta). Studio Graficzne firmy Kolporter. Dużo projektów, dużo nauki, szlifowanie umiejętności składu. Jeszcze Page Maker choć pojawia się Adobe i Indesign.
2004
Powrót do Warszawy i podjęcie pracy na etacie w agencji Active Design. Tutaj przede wszystkim projekty stron WWW choć i poligrafia się zdarza.
2006
Zmiana i przeprowadzka do innej dzielnicy. Zmieniam również pracę i rozpoczynam współpracę z agencją Pigment Production. Obróbka zdjęć, retusz sesji modowych, przygotowania materiałów graficznych do kampanii. Intensywnie - zwłaszcza w sezonie.
W międzyczasie współpracuję z tytułem Podróże.
2008
Przechodzę wyłącznie na własną działalność. Początki nie są łatwe, ale zaczyna to działać. Do tego dochodzi poczucie niesamowitej satysfakcji, choć pamiętam też o tym, ile nauczyłem się od spotkanych po drodze ludzi. Rozpoczynam także współpracę z tytułem Motovoyager.
2014
Stali Klienci, stałe zlecenia. Do tego wpadające ciekawe projekty oraz... stanowisko dyrektora artystycznego w Motovoyagerze. Projektuję tytuł od podstaw. Odpowiadam za makiety, skład i wysyłkę plików do druku. Fajnie, intensywnie.
2019
Kolejne ciekawe pomysły. Więcej 3D, więcej animacji choć druk wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Na horyzoncie nowe wyzwania, plany i projekty...
2020...
Kursy filmowania DSLR, przybywa sprzętu. Jest gimbal, dochodzi DJI - Osmo Pocket oraz najnowszy dron ze stajni DJI - MAvic Air 2. Do tego dużo literatury i szybki komputer do montażu. Za nami pierwsze realizacje, a pomysłów i inspiracji przybywa! Jednocześnie rozwijamy bloga aktywniwpodrozy.pl. Mocniej wchodzimy w filmowanie - do zestawu dołącza Canon C100 mk 2.
tyle jeszcze przed nami…!

Czym się właściwie zajmuję?

Filmowanie i montaż

Filmowanie eventów, uroczystości, filmy niezależne i nieduże produkcje (shorty, reportaże, teledyski). Również video i animacje do mediów społecznościowych.

DTP, Poligrafia

Opracowania druków reklamowych, akcydensów, katalogów czy wielkiego formatu (billboardy do kampanii reklamowych, oklejanie pojazdów itp.). Współpraca z drukarniami.

Animacja 2D, 3D

Prezentacje multimedialne i filmy prezentacyjne wykorzystujące zarówno klasyczny obrazek jak i renderingi i wizualizacje 3D. Animowane filmy 2D i 3D.

Identyfikacja wizualna

Budowa wizerunku marki, produktu czy opracowanie materiałów korespondujących z KV. Oferta dla firm, blogerów i tych wszystkich, którzy tworzą markę.

Wizualizacje i druk 3D

Modelowanie obiektów i renderingi - fotorealistyczne, techniczne, grafiki 'exploded views', wizualizacje prototypów i animacje. Druk 3D - prototypowanie.

Uczciwe wyceny

Dbając o Twój czas jak i swój własny - wyceny buduję na podstawie wcześniejszych założeń. Chętnie nawiązuję stałe współprace - pozwala to obniżyć Twoje koszty.

Wiele jeszcze przed nami

Planów jest dużo. Wciąż pojawiają się nowe wątki. Obecnie jestem również licencjonowanym operatorem drona (Świadectwo Kwalifilacji - VLOS do 5 kg) - co pozwala na wykonywanie lotów komercyjnych. Posiadam również stosowane ubezpieczenie OC dla tego typu lotów. Co dalej? Chciałbym rozwijać się w kierunku filmu/video. Shorty, małe formy dokumentalne, reportaże... Mam kilka tematów, ale z uwagi na Covid muszą niestety poczekać - wymagają bowiem podróży za granicę.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję